DOĞANIN
SÜRPRİZLERİ,
YAŞAMIN
RENKLERİ

lokasyon ve ulaşım

ANA ARTERLERİN KESİŞME NOKTASINDA

Sancaktepe, Anadolu ve Avrupa yakaları arasındaki ana ulaşım arteri üzerinde bulunması sebebiyle son dönemde yatırımcılar için önemli bir çekim noktası. Lavender ise, 3 ana yolun birleştiği değerli bir konum olan Ataşehir aksında, TEM’e komşu bir arazide yer alıyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yolları ile Üsküdar-Çekmeköy metro hattı Sancaktepe’nin kalbinden geçiyor. Metro sayesinde Üsküdar’a 20 dakika, Yenikapı’ya 30 dakika, Taksim’e ise 45 dakikada ulaşılabiliyor.

Lavender, Çekmeköy-Sancaktepe metrosu ve Kuzey Marmara Otoyolu bağlantısı ile Halkalı-Gebze arasında kesintisiz ulaşımı sağlayacak olan hızlı trenin Anadolu Yakası’ndaki durağına da komşu konumda bulunuyor.

Sancaktepe'nin ulaşım kolaylığının yanısıra, Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük şehir hastanesi de Sancaktepe'de yapılması planlanıyor.

4100 yatak kapasiteli hastanede günlük hareketin 100bin kişi civarında olması bekleniyor. Ayrıca yapılması planlanan bir başka büyük yapı olan yeni devlet üniversitesi de bölgeye komşu konumda bulunuyor. Önemli eğitim kurumları ve çeşitli alışveriş merkezleriyle Sancaktepe, ticaretin ve sosyal hayatın çekim noktası haline geliyor.